Jakie łóżko i materac idealnie nadaje się do sypialni?

Jakie łóżko i materac idealnie nadaje się do sypialni?

Każdemu z nas, przynajmniej kilka razy w życiu zdarzyło się obudzić w złej formie. Połamane kości, bolący kark, ogólne złe samopoczucie, niedyspozycja porównywalna do bajki o księżniczce na ziarnku grochu. Głównym winowajcom odpowiedzialnym za nasz zły stan jest niewygodny materac.

Aranżując sypialnie i wymieniając stare meble szczególną uwagę musimy zwrócić na wybór odpowiedniego łóżka i materaca. Jeżeli pokój sypialny jest przestronny, możemy sobie pozwolić na duże dwuosobowe łoże, lub luksusowe łóżko wodne, gwarantujące miłe doznania. Najważniejszym wyposażeniem jest jednak materac, na który nie powinniśmy żałować pieniędzy. Rama nie jest istotna, ważne by estetycznie komponowała się z wystrojem sypialni, kupując materac musimy sobie zdawać sprawę, że posłuży nam przez około 10 lat, potem nadaje się do wymiany.

Podczas zakupu nie warto się spieszyć z wyborem, koniecznie musimy sprawdzić twardość, grubość, właściwości materiału i możliwość szybkiego zdjęcia pokrowca do prania.

Najważniejsze jest przetestowanie i sprawdzenie, który model jest dla nas wygodny i rozluźniający mięśnie. Do dużego łóżka idealnie nadaje się dwuosobowy, gruby materac, o konstrukcji kieszeniowej, wewnątrz, którego znajduje się pianka. Model tego typu perfekcyjnie dopasowuje się do pozycji ciała, dodatkową zaletą jest bardzo dobra wentylacja, którą zapewnia termoelastyczna pianka. Materac kieszeniowy, dzięki pracy sprężyn zapewnia relaks i komfort w trakcie snu, oraz idealnie odciąża kręgosłup. Przy zakupie szczególną uwagę musimy zwrócić na miękkość, dużą rolę odgrywa waga użytkownika, dopasowanie odpowiedniego wymaga czasu. Dobrej jakości materac musi podtrzymywać kręgosłup, za gruby może deformować kręgi i powodować skurcze, za miękki wywołuje ostre bóle pleców i mięśni. Bardzo ważny jest antyalergiczny pokrowiec, zapobiegający rozwojowi grzybów i bakterii, możliwość szybkiego wyprania zapewnia utrzymanie czystości i eliminację szkodliwych drobnoustrojów.

Kupując łóżko i materac do dziecięcej sypialni najlepiej wybrać stelaż drewniany z sprężynującymi listwami, który oddziałuje na materac i zapewnia wystarczającą wentylację.

Dla małych śpiochów lateksowy, elastyczny, antyalergiczny materac jest trafionym wyborem.

Dokonując dobrego wyboru mamy pewność, że pozytywnie wpłynie na jakość snu, relaks, wyeliminuje wszelkie dolegliwości związane ze schorzeniami pleców, zapewni odprężenie i odpoczynek. Końcowym dodatkiem musi być delikatna, miła w dotyku pościel, która również wpływa na komfort podczas snu. Dodatkowym atrybutem bielizny pościelowej jest atrakcyjny wzór, który z łatwością dopasujemy do wystroju wnętrza. Poszwy wykonane z bawełny, satyny, poliestru z bogatym wzornictwem z pewnością zachęcą do leniuchowania.

Nasza sypialnia wyposażona w najważniejszy punk centralny znajdujący się w pomieszczeniu-łóżko, oraz zachwycające poduchy, pościele i narzuty wpłynie na emocje panujące w pokoju i w dużym stopniu poprawi jakość życia.

Share