Eleganckie i stylowe szafki do sypialni

Eleganckie i stylowe szafki do sypialni

Gdyby sypialnia miała pełnić funkcję jedynie pokoju do snu – powinna być urządzona w pomieszczeniu niewiele większym od standardowej, blokowej łazienki, w którym oprócz łóżka, należałoby umieścić… nic więcej! Nic, zero, null! Bo przecież, skoro chodzi jedynie o nocny spoczynek – łóżko (względnie – materac) jest wystarczające. Szczęście w nieszczęściu, sypialnia to najczęściej pokój wielofunkcyjny. Nie tylko przesypiamy w nim średnio 1/3 życia, ale i relaksujemy się, czytamy książki, oglądamy telewizję, przechowujemy szpargały. Żeby pogodzić te wszystkie cechy – należy sypialnie wzbogacić o szafki. Najlepiej – eleganckie i stylowe!

Estetyka kontra funkcjonalność

Szafki w sypialni to nie tylko dodatkowy element wystroju, który przy odrobinie szczęścia – doskonale wzbogaci ogólny design pomieszczenia. Szafki to także funkcjonalność. Przechowujemy w nich szpargały, ustawiamy książki i pamiątki, chowamy do ich wnętrza nie tylko prywatne bibeloty, ale i praktyczną pościel, chusteczki higieniczne, okulary – wszystko to, co w sypialni powinno być po ręką, a co (z wielu względów) nie powinno leżeć na wierzchu, a tym bardziej – poniewierać się niedbale na podłodze. Dlatego, wybierając eleganckie i stylowe szafki do sypialni, nie wolno skupiać się jedynie na ich estetyce, zaniedbując funkcjonalność. Na szczęście, oferta stacjonarnych salonów i meblowych sklepów internetowych jest na tyle bogata, że przy odrobinie cierpliwości – uda nam się znaleźć szafki idealnie łączące styl, elegancję i użyteczność.

Kompromis przede wszystkim

Kiedy już uda nam znaleźć doskonale zaprojektowane, dostosowane do ogólnego designu pomieszczenia, zawierające dużo szuflad i przegródek szafki do sypialni – zastanówmy się, gdzie powinny zostać umieszczone. Jeśli punktem wyjścia jest sypialnia dla singla – problem z lokalizacją nowego mebla jest łatwy do rozwiązania. Wystarczy, że szafka będzie w zasięgu ręki, przy łóżku, choćby – ustawiona w okolicach wezgłowia. Dzięki temu, nasz sypialniany singiel będzie miał zawsze blisko siebie ulubioną książkę czy potrzebne do oglądania telewizji okulary, a dodatkowo – na nowo nabytej szafce, będzie mógł umieścić punkt świetlny. W przypadku sypialnianych par, najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby ustawienie dwóch szafek, umiejscowionych po obu stronach łóżka – tak, aby oboje partnerów miało swoją prywatną przestrzeń, prywatne miejsce do przechowywania drobiazgów i własne pole do ustawienia punktu świetlnego. Jeśli jednak łóżko pary ustawione jest dłuższym bokiem wzdłuż ściany – technicznie niemożliwe jest umiejscowienie po jego obu stronach dwóch, dodatkowych mebli. W tym wypadku, warto zdecydować się na błogi kompromis i do jednej, stacjonarnej szafki, dorzucić szafkę naścienną, która z powodzeniem sprawdzi się jako sypialniana biblioteczka. Mocując taką półkę, nie możemy jednak pozwolić, by wisiała ona zbyt nisko – będzie wtedy generowała sporą ilość problemów, zwłaszcza – przy wstawaniu z łóżka. Z drugiej stron, półka nie powinna też wisieć zbyt wysoko – uniemożliwi to komfortowe korzystanie ze zgromadzonych na niej zasobów. Najlepiej, żeby była ona stosunkowo płytka i zawieszona na bezpiecznej i wygodnej wysokości.

Sypialniana równowaga

Sporo problemów z tymi szafkami, prawda? Jednak ich obecność w pokojach sypialnianych nie jest modną fanaberią, ale utylitarną, wygodną, higieniczną potrzebą. Zagracona szpargałami sypialnia, to sypialnia niegościnna, niesprzyjająca relaksowi. Dodatkowo, sypialnia w której książki, dodatkowa pościel czy chusteczki pełzają po podłodze lub gromadzone są w kątach, to raj dla zalegającego kurzu, który nijak ma się do higieny nocnego wypoczynku.

Share