Jak szykownie zaaranżować sypialnię?

Jak szykownie zaaranżować sypialnię?

Modernizując sypialnię często zastanawiamy się, z jakich produktów skorzystać, by nadać jej oczekiwany, atrakcyjny wygląd. Głównymi problemami jest dobór odpowiednich, pasujących do siebie kolorów, farb, tapet, rodzaju podłogi, oraz odcienia mebli.

Możliwości jest mnóstwo, dlatego decyzja nie wydaje się łatwa.

Idealnym rozwiązaniem może okazać się połączenie tapety z farbą, przykładowo jedną ze ścian, najlepiej tą za wezgłowiem łóżka ozdobić tapetą z kwiecistym deseniem. W połączeniu z pionowym panelem w pastelowe, dekoracyjne pasy może pięknie kształtować przestrzeń. Dekoracyjny motyw łączący dwie odrębne tapety stworzy nadzwyczajną kompozycję.

Dwie pozostałe ściany możemy pomalować farbą dekoracyjną, jasna tonacja z delikatną poświatą złotego odcienia, jednak bez przesady z wzorami. W przedstawionej aranżacji jest już tapeta, która w wystarczającym stopniu będzie na sobie skupiać uwagę. Ściany pomalowane farbą mogą mieć delikatny efekt dekoracyjny w postaci barankowatej powierzchni. Nad wezgłowiem łóżka umieścić można taflę lustra, odbijającego deseń.

Kolejnym dylematem jest podłoga, w prawdzie każda daje odmienny efekt.

Decydując się na pastelowe, jasne ściany podłoga może być w ciemnym kolorze. Do sypialni podłoga drewniana sprawdza się przy każdej aranżacji. Drewno jest wytrzymałe, odporne na ścieranie i ponadczasowe. Fajny efekt daje delikatna mozaika nadająca wnętrzu wyrazistości. Ładny efekt uzyskamy również, dzięki wykładzinie imitującej drewno.

Istotnym wyposażeniem sypialni jest miękki dywan, ocieplający wystrój, możemy zastosować ręcznie tkany, bawełniany, lub dwa futrzane chodniczki, ułożone po dwóch stronach łóżka.

Szykowny efekt końcowy uzyskamy wieszając pluszowe zasłonki, ewentualnie satynowe o tonacji ciemniejszej od koloru ścian. Gustownie wyglądają rolety, skutecznie chroniące przed słońcem, jednak z takiej opcji skorzystajmy w ostateczności, ponieważ zasłony są niezastąpione i stwarzają przytulny, odprężający klimat.

Udana aranżacja ścian i podłóg wymaga, wprowadzenia do pomieszczenia mebli i drobnych dekoracji w postaci ramek do zdjęć, dwóch donic z kwiatami, kryształowych wazonów, figurek i aromatyzowanych świec. Łóżko, komoda, szafa wnękowa, oraz dwa stoliki nocne w czekoladowym odcieniu wenge, wprowadzi nutkę klasyki do pomieszczenia. Lśniące elementy wykończeniowe, odbijające światło oraz połyskujące uchwyty z łatwością rozświetlą barwę mebli. Na ciemnym łóżku, pościel w białych tonacjach znakomicie ukaże kontrast i dobry gust domowników.

Nowo zaaranżowana sypialnia, urządzona ze smakiem, bez zbędnego przepychu i nadmiaru ozdób zachwyci swym widokiem nie tylko właścicieli mieszkania, ale również rodzinę, znajomych i przyjaciół.

Share