Toaletka w sypialni

Toaletka w sypialni

Jeszcze kilka dekad temu, posiadanie sypialnianej toaletki uznawane było za wygodną normę. Dzisiaj, w nowoczesnych, technicznych wręcz wnętrzach – nie ma na nią ani miejsca, ani… czasu. Bo o czas się przecież rozchodzi! Toaletka to jakby nie patrzeć – miejsce wykonywania precyzyjnego makijażu, pachnąca pudrem i piżmowymi perfumami oaza kobiecości. Tyle tylko, że niewiele z nas znajdzie chwilę na to, by między przygotowywaniem śniadania dla dzieci, a wyprowadzaniem psa przed wyjściem do pracy, znaleźć chwilę na spokojne tuszowanie rzęs w błogim, sypialnianym, komfortowym spokoju. I tak, toaletki zastępujemy łazienkami lub poręcznymi, małymi lusterkami, które można ustawić wszędzie – nawet w kuchni, obok stanowiska do hurtowego przygotowywania kanapek. A szkoda…

Pozwól sobie na odrobinę luksusu!

Na szczęście, głównie dzięki pomysłowości i otwartości lubujących się w przełamywaniu granic designerskiej czasoprzestrzeni architektów, toaletki wracają powoli do łask, coraz częściej lądując w naszych sypialniach. Bo toaletka to nie tylko kobieca fanaberia, coraz modniejszy gadżet i dorosła możliwość spełnienia dziecięcych marzeń o byciu księżniczką przeglądającą się w dużym, przyczepionym do eleganckiego stolika lustrze. Toaletka w sypialni to atrakcyjny dodatek ocieplający wnętrze i esencja utylitaryzmu! To mebel, który służy nie tylko jako miejsce, do wykonywania makijażu czy układania fryzury. Toaletka to przecież bogactwo szafek, w których z powodzeniem można przechowywać nie tylko kosmetyki, ale i biżuterię lub sypialniane szpargały.

Gdzie ustawić?

Taki stylowy i funkcjonalny mebel najlepiej jest ustawić właśnie w sypialni – robienie makijażu czy układanie fryzury wymaga skupienia i spokoju, a w salonie czy w przedpokoju o intymności i harmonii nie ma przecież mowy. Dodatkowo, wilgoć panująca w łazience nie tylko może niekorzystnie wpłynąć na materiał, z którego zrobiony jest ten niezwykły mebel. Para wodna, zmienna temperatura – to wszystko niszczy kosmetyki i koroduje biżuterię! Dlatego właśnie, sypialnia jest najlepszym miejscem na ulokowanie toaletki. Powinna ona stanąć w pobliżu okna – tak, by malująca się przy niej dama, mogła swobodnie korzystać ze światła dziennego. Dodatkowo, w bliskim sąsiedztwie mebla warto by było mieć źródło prądu, które przyda się nie tylko przy okazji dodawania ekstra oświetlenia, ale i w trakcie układania przed umiejscowionym na toaletce lustrem fryzury przy pomocy elektrycznej karbownicy, lokówki czy prostownicy.

Designerska inspiracja

Taki niezwykły, klasyczny, stylowy mebel – może z powodzeniem pełnić funkcję niezwykłej inspiracji! Zamiast dopasowywać toaletkę do ogólnego wystroju sypialni – dopasujmy design tego pomieszczenia do toaletki! I tak, stylizowane na ?wiekowe? toaletki, aż proszą się o to, by otoczyć je szczodrze meblami w stylu „wielkiego rozmachu”. Ciemne, ciężkie kotary, parawany, bogate zdobienia, kryształowe kandelabry – i mamy piękne rokoko! Z drugiej strony – ascetyczna toaletka świetnie dopełni nowoczesne, surowe, techniczne wnętrze o męskim wyrazie, nadając mu błogą krztynę potrzebnej, przełamującej design kobiecości.

Share