Jak wybrać pościel?

Jak wybrać pościel?

Niezależnie od tego, czy kompletujemy skład sypialni dla pary, singla czy dla dziecka. Niezależnie od wystroju, kolorów ścian czy materiałów użytych do wykonania mebli. Sypialnianym cr?me de la cr?me, prawdziwą wisienką na łóżkowym torcie, jest oczywiście pościel. To ona przyciąga w pierwszej kolejności wzrok, to ona buduje ciepło i charakter wnętrza, to ona zapewnia bezpieczny, zdrowy i harmonijny sen. Bo dobra pościel to nie tylko prześcieradło i poszewki na miarę gabarytów łóżka. Dobra pościel, pościel idealna to ta, dopasowana do preferencji śpiącego.

Pościel pod specjalnym nadzorem

O wspomnianych preferencjach, niezwykle wiele mogą powiedzieć osoby zmagające się z alergią. O tym, że antyalergiczne powinny być kołdry i poduszki – wiedzą zgoła wszyscy. Nie każdy jednak ma pojęcie, że także poszewki owlekające wkład, mogą powodować uczulenie. Dlatego, dla osoby uczulonej – najlepsze są komplety antyalergiczne. Najczęściej, szyje się je z microfibry, nasyconej bezpiecznymi barwnikami. Microfibra to dodatkowo materiał, który jest miły w dotyki i nie mechaci się praniu, a co za tym idzie – nie podrażnia delikatnej i narażonej na otarcia, wrażliwej skóry.

Historia pościelą się toczy

Najbardziej powszechną i najchętniej wybieraną jest pościel bawełniana. Już starożytni Egipcjanie docenili walory tej naturalnej, miękkiej tkaniny. O dziwo, niewielu z entuzjastów bawełnianych poszewek wie, że kojarzona z luksusem satyna, to także bawełna – tyle tylko, że o jednej błyszczącej, a drugiej – matowej warstwie. Bawełna jest bardzo łatwa w utrzymaniu i praktyczna. Dodatkowo – utrzymuje stałą temperaturę, więc doskonale sprawdza się zarówno latem, jak i zimą.

Spanie na poziomie

Coraz większym powodzeniem cieszy się ekskluzywna pościel satynowa, wykonana na bazie naturalnych włókien. Ale to nie ekologia sprawia, że satyna zyskuje coraz większą liczbę fanów. Pościel uszyta z tego materiału jest hipoalergiczna, nie podrażnia skóry. nie elektryzuje się, przepuszcza powietrze i doskonale wchłania wilgoć.

Małe – wielkie sny

Przy wyborze pościeli dla najmłodszych – oczywiście, w pierwszej kolejności musimy kierować się względami zdrowotnymi. Dodatkowo – komplet pościeli dla maluchów, powinien być niewymagający i łatwy w szeroko rozumianej obsłudze. Dzieci przecież szybko wszystko brudzą, rwą i niszczą. Warto więc zainwestować w pościel, która łatwo się pierze i która jest względnie tania, a więc – w przypadku zniszczenia, nie staniemy przed dylematem: naprawiać czy wyrzucić. Najważniejsze jednak jest to, by pościel dla dziecka była atrakcyjna – oczywiście, atrakcyjna dla niego. To, że my lubimy kwiatowe wzory i jedynie satynę uznajmy za gustowną, to nic! To nic nie znaczy w oczach małego śpiocha. Na szczęście, w sklepach internetowych i na stacjonarnych stoiskach znaleźć można wiele kompletów pościeli dla dzieci – bezpiecznych, kolorowych i zabawnych, często też – z bajkowymi nadrukami. Cóż, nic innego, jak tylko możliwość zaśnięcia w objęciach ulubionego bohatera z kreskówki, nie zapewni berbeciowi tak miłych snów.

Idealne dopasowanie

Dopasowanie jest jednak najważniejszym czynnikiem w kwestii doboru odpowiedniej pościeli. Nie chodzi bynajmniej o dopasowanie rozmiaru poszewek do gabarytów kołdry i poduszek. To przecież oczywiste. Chodzi o to, żeby pościel współgrała z kolorystyką i stylem wnętrza. Owszem, sfera łóżkowa jest areną intymną i z założenia – nikt w naszą pościel nie powinien wtrącać nosa. Ale – z drugiej strony, niespodziewanych gości miewamy wszyscy. A poza tym – każdemu z nas będzie miło zasypiać w pieleszach adekwatnych do naszych designerskich gustów.

Share