Poszewki na poduszki – wybierz swój styl!

Poszewki na poduszki – wybierz swój styl!

Diabeł tkwi w szczegółach – to powiedzenie zna chyba każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że ten sam diabeł ukrywa się często w… braku detali! Zwłaszcza, kiedy chodzi o wystrój wnętrza.

Czegoś wciąż mi brak…

Idealnie zaprojektowany salon w modnych kolorach. Doskonałej jakości meble. Ergonomiczne rozstawienie ławy, foteli i sofy. Doskonale zaopatrzony kącik rozrywkowy, z którego dumnie spogląda na nas nowoczesny, wielki telewizor plazmowy i drogie stereo. Wnętrze idealne, prawda? Tylko pozornie. To salon modelowy, katalogowy. Do pokazania, ale nie do mieszkania. Brakuje w nim detali – obrazów, roślin, gadżetów, bibelotów… Jeśli jednak nie lubimy zagracenia, do pielęgnacji kwiatów nie mamy głowy, a na sztuce po prostu się nie znamy – wybierzmy dekoracyjne poduszki. Bo poduszki są dobre na wszystko! Dosłownie.

Sielsko – anielsko

Do wnętrz stylizowanych na rustykalne, sielskie ? anielskie, swojskie – idealnie pasują poduszki wyszywane. Rozłożyć je można zarówno na salonowej kanapie, jak i na krzesłach w stylizowanej na wiejską kuchni. Wykonane z belgijskiego materiału, gobelinowe poszewki – wyglądają jak prawdziwe obrazy! Dostępne w wielu wzorach i kolorach, przedstawiające różne motywy – będą stanowić ciepły detal i idealne dopełnienie stylizacyjne.

Późne ?rokoko?

W bogato zdobionej sypialni, hojnie okraszonej bibelotami, świecznikami, ciężkimi, ciemnymi materiałami, kotarami i narzutami – doskonale sprawdzą się poduszki dekoracyjne. Naszywane na nich frędzle, idealnie komponują się z ogólnym stylem i współgrają z innymi, charakterystycznymi detalami wnętrza – sznurami do wiązania zasłon czy bogatymi kandelabrami.

Męski świat

Mimo, że panowie są najczęściej zdeklarowanymi wielbicielami prostoty i technicyzmu – ich także ucieszy obecność we wnętrzu eleganckich, podkreślających wystrój, bardzo designerskich poduszek. Na pewno spodobają im się graficzne poszewki z prostymi nadrukami lub… wręcz przeciwnie – poduszki ozdobione reprodukcjami znanych drapaczy chmur czy innych, miejskich, surowych, architektonicznych perełek.

Jaś dla Jasia

Najmłodszym za to przypadną do gustu poduszki z podobiznami ich ulubionych bohaterów z komiksów, bajek i kreskówek. Małe księżniczki pokochają na pewno poduszki w motylki czy romantyczne kwiatki. Taki gadżet umieszczony w dziecięcym pokoju nie tylko stanowił będzie stylistyczne dopełnienie wnętrza, ale – przy odrobinie szczęścia, zastąpi wkrótce ulubione maskotki malucha i stanie się jego najmilszą przytulanką.

Pokaż swój styl!

Poduszki to ciągle niedoceniany sposób na to, żeby łatwo i stosunkowo niedrogo zaaranżować wnętrze. Bogactwo form, kolorów i wzorów sprawia, że każdy znajdzie wśród takich ozdobnych i bardzo przyjaznych gadżetów coś dla siebie. Bogactwo form, kolorów i wzorów to także gwarancja na to, że poduszki mogą z powodzeniem dekorować i urozmaicać nie tylko nasze sypialnie, ale i pokoje dzienne, salony czy kuchnie. Wszystko zależy od fantazji, gustów i designerskich zamysłów. A kiedy dana poszewka (powiedzmy – w romantyczną łączkę) nam się znudzi, szybko i bezboleśnie wymienimy ją na gobelinowe, wyszywane cudo lub techniczną, nowoczesną, wypchaną pierzem grafikę.

Share