Sypialnia o przedwojennym klimacie

Sypialnia o przedwojennym klimacie

Stare kamienice zadziwiają swą siłą przetrwania, stabilnością, tajemniczością i solidną konstrukcją. Często bywają dla swoich właścicieli natchnieniem do aranżacji wnętrza stylowo i z gustem. Niezwykłym miejscem do przedstawienia przedwojennego stylu jest sypialnia, która w pełni oddać może nastrój minionych lat. Bardzo kreatywnym rozwiązaniem może okazać się połączenie stylowości z klasyką, nowatorskie pomysły są wskazane przy niestandardowym projektowaniu wnętrza.

Antyki nie należą do mebli tanich i łatwo dostępnych, dlatego ważna jest analiza możliwości finansowych pozwalających na spełnienie marzeń. Rozwiązania są w zasadzie trzy, inwestycja w drogocenne starocie, połączenie styli, z wykorzystaniem antycznych dodatków, lub kupno nowych mebli sypialnianych w stylu retro.

Aranżacja sypialni w starym stylu wymaga kreatywnych pomysłów, jest prawdziwą sztuką i wyzwaniem dla osoby decydującej się na unikatowość i zachowanie ducha minionego stulecia.

Kolor ścian koniecznie stonowany, użycie jaskrawych, tęczowych barw jest wręcz zabronione. Duże okna okryte zasłonami z satyny sprawią, że pomieszczenie będzie przytulne i eleganckie. Podłoga koniecznie drewniana stworzy klasyczne wnętrze w ponadczasowym stylu. Wybór mebli stanowi odrębny element wyposażenia, dlatego powinny być starannie dobrane. Stylizowane kredensy, masywne komody, zdobione toaletki, bardzo modne w przedwojennych sypialniach nadadzą oryginalnego wyglądu i zaskakiwać będą swą niezwykłością. Duże lustro w złotej oprawie, kolorowe witraże, obrazy, lub fotografie, koniecznie w zdobionych ramkach były niegdyś bardzo modne, dlatego wykorzystanie takich elementów wystroju jest nawet wskazane. Kryształowe abażury, podwieszane lampy, bądź nocne lampki koniecznie w pięknych, zaskakujących kloszach ocieplą wnętrze i sprawią, że sypialnia stanie się przytulna.

Dobrą inwestycją jest na pewno rama łóżka, z pewnością przy zakupie antycznego łoża liczyć się trzeba ze sporym wydatkiem, ale profesjonalnie zdobiona oprawa stanie się centralnym punktem sypialni. Oczywiście materac i bielizna pościelowa to rzecz osobistych gustów, ważne żeby pasowały do całej reszty.

Jeżeli zasoby finansowe nie pozwalają na zakup drogich, antycznych mebli warto zainteresować się metoda decoupage, która własnoręcznie pomoże w stworzeniu realistycznych przedwojennych ozdób i mebli, z całkiem nowych, lub bezużytecznie wyglądających przedmiotów. Metoda może okazać się nadzwyczaj pomocna przy wystroju ponadczasowej sypialni, łączącej awangardę z klasyką.

Share