Wygoda i komfort w małej sypialni

Wygoda i komfort w małej sypialni

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się mieszkania kompaktowe, które ze względu na małą powierzchnię użytkową, nie są kosztowne w utrzymaniu. Kilka pokoi, o małym metrażu są w stanie zaspokoić potrzeby przeciętnej rodziny.

Bardzo ważną rolę dla rodziców odgrywa, możliwie wygodna i funkcjonalna sypialnia, dająca poczucie intymności i swobody.

Często młode małżeństwa zastanawiają się jak urządzić pomieszczenie, żeby zapewnić sobie chwile wzajemnego relaksu, odpoczynku i bliskości. Mały, niezagospodarowany pokoik pozostawia wiele do życzenia, nie stwarza wielu możliwości. Kreatywne rozwiązanie problemu, może dać ciekawe i zaskakujące rozwiązania.

W momencie, gdy przestrzeń jest ogranicznikiem niezwykle ważna jest przemyślana aranżacja wnętrza. Z natury sypialnia jest pomieszczeniem, gdzie meble nie stanowią priorytetu. Szczególną uwagę należy zwrócić na łóżko, jeżeli miejsce pozwala na kupno ramy z dużym materacem, niewskazana jest rezygnacja z wymarzonego, obszernego łóżka. W przypadku naprawdę małego pomieszczenia wybór mebla przeznaczonego do spania ogranicza możliwości. Tapczan, narożnik, lub sofa będzie musiała zaspokoić potrzeby domowników. Sklepy meblowe oferują ciekawe wzory i modele, z możliwością składania i przechowywania pościeli. Mini sypialnie mogą być w pełni funkcjonalne, gdy wyciszający wystrój będzie profesjonalnie dobrany do otoczenia. W małym pomieszczeniu zachować należy zasadę mającą na celu optyczne powiększenie pokoju przeznaczonego do snu.

Podłoga powinna być wyłożona jasnymi panelami, najlepiej małymi klapkami, ozdobiona niewielkim, pastelowym dywanikiem. Ściany pokryte kolorem zbliżającym do naturalnych barw występujących w środowisku. Okna najlepiej wyposażyć w kremowe rolety zabezpieczające przed promieniami słonecznymi. Ciężkie zasłony optycznie pomniejszą pomieszczenie i sprawią wrażenie zagracenia.

Do niewielkiej sypialni idealnie nadają się zgrabne stoliki nocne, obowiązkowo w jasnej obudowie. Ustawione obok łóżka zapewnią miejsce na niezbędne przybory, inne meble w tej sytuacji są całkowicie zbyteczne. Boczne kinkiety, lub halogeny z możliwością regulacji natężenia oświetlenia, oraz lustra, optycznie powiększą pomieszczenie przeznaczone na sypialnie.

Wnętrze urządzone ze smakiem, zapewnia skromny, lecz gustowny i przytulny kącik przeznaczony do odpoczynku i regeneracji sił. Nawet mała sypialnia może być w pełni funkcjonalna i wygodna, jeżeli aranżacja będzie dokładnie przemyślana, a pomieszczenie nie zostanie zagracone zbędnym wyposażeniem. Projekt stawiać musi na uzyskanie przestronności i klarownego, przejrzystego wyglądu. Zagospodarowanie przestrzeni w małej sypialni jest niezwykle ważne. Gotowy pokój sypialny jest w stanie zachwycać i kusić swym niezwykłym czarem.

Share