Aranżacja sypialni zgodna z zasadami feng shui

Aranżacja sypialni zgodna z zasadami feng shui

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego jej aranżacja powinna być starannie przemyślana. Pokój przeznaczony do spania musi być przytulnie urządzony, tak, aby zapewnić maksimum odpoczynku, relaksu i sprawiać, że poranki będą zapewniały energię i witalność na cały dzień.

W projektowaniu sypialni szczególną uwagę należy zwrócić na zasady feng shui, jeśli duży metraż mieszkania pozwala na znalezienie odpowiedniego pomieszczenia na przygotowanie sypialni jesteśmy w komfortowej sytuacji. W momencie, gdy ogranicznikiem staje się przestrzeń, szczególnie w blokach, nie wszystkie zasady uda się wprowadzić w życie.

Filozofia chińska ma na celu polepszenie życia osobistego i zawodowego, oraz pozyskanie pozytywnej energii z otoczenia. Najważniejszym elementem całego przedsięwzięcia jest wstępne zaprojektowanie wnętrza i znalezienie racjonalnych rozwiązań ewentualnych przeciwności związanych z wystrojem.

Pomieszczenie przeznaczone na sypialnię powinno znajdować się z dala od wejścia frontowego, w przeciwnym razie możliwe jest poczucie ogólnego zmęczenia i wieczna ochota na sen. Odpowiednie dopasowanie barw znacznie wpływa na spokojny sen i korzystny dla organizmu odpoczynek. Pstrokate, tęczowe kolory bywają rozpraszające, odcienie niebieskiego i szarości pozytywnie wpływają na regenerację sił.

Najważniejszym elementem sypialni jest łóżko, oczywiście wygodny materac i wybór ramy zależy od indywidualnych upodobań. Najlepsze z naturalnych materiałów, bez ostrych krawędzi. Jednak ustawienie mebla jest bardzo istotne dla zasad feng shui. Łóżko w żadnym wypadku nie może znajdować się na wprost drzwi, między drzwiami i oknami. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie głową do ściany, w spokojnej strefie i umożliwienie wejścia do łóżka z trzech różnych stron. Zdecydowanie nie wolno spać nogami w kierunku drzwi, ponieważ pozycja taka odnosi się do ułożenia ciała zmarłej osoby. Przeciwwskazaniem jest również lustro, dla którego miejsca w sypialni po prostu niema.

Kolejną bardzo ważną zasadą jest zachowanie wolnej przestrzeni nad łóżkiem, nie należy tam umieszczać półek, obrazów, lampek, niewskazane są skosy, belki stropowe i podobnego typu nowoczesne modernizacje. Ściana powinna być prosta, bez jakiegokolwiek wyposażenia.

Typowa sypialnia nie ma miejsca na telewizor, komputer, lub inne sprzęty zakłócające sen. Wystrój wnętrza, najlepiej naturalny, z uwzględnieniem barw występujących w naturze. Sypialnie można ozdobić kwiatami, idealnym gatunkiem jest geranium i paproć posiadające lecznicze właściwości.

Kreatywna aranżacja wnętrza, zgodna z zasadami feng shui zapewni swobodny przepływ energii, a pomieszczenie wytworzy pozytywną aurę, poprawiającą jakość snu.

Share