• Home »
  • Porady »
  • Jak zaprojektować sypialnie według zasad feng shui w małym mieszkaniu?
Jak zaprojektować sypialnie według zasad feng shui w małym mieszkaniu?

Jak zaprojektować sypialnie według zasad feng shui w małym mieszkaniu?

Projektując wnętrze szczególną uwagę należy zwrócić na zasady starej chińskiej filozofii, która wpływa na układ całego mieszkania, łącznie z wystrojem i ustawieniem mebli. Odpowiednia aranżacja zapewnia powodzenie i sukces w życiu osobistym zawodowym i eliminuje problemy zdrowotne.

Co powinniśmy zrobić w momencie, gdy zachowanie zasad jest dla nas bardzo ważne, a małe mieszkanie nie pozwala na dostosowanie się do sugerowanych reguł?

W przypadku niewielkich mieszkań istotną rolę odgrywa odpowiednie dobranie kolorów.

Odcienie niebieskiego, błękitu i żółci zbliża nas do natury. Ciepłe kolory nieba i słońca pięknie komponują się z wnętrzem sypialni, a przyjazne otoczenie poprawi nastrój.

Pokój przeznaczony do snu zapewniać musi odpoczynek i relaks, ułatwiać zasypianie, oraz sprawiać, że każdy kolejny dzień witać będziemy pełni wigoru i nowych sił.

W miarę możliwości aranżacja wnętrza powinna być zgodna z zasadami feng shui. W sypialni nie umieszczajmy zatem luster, w ostateczności zakrywajmy je na noc, aby nie wywoływały negatywnych emocji. Dekoracje i ozdoby kupujmy z naturalnych materiałów, koniecznie o łagodnych, owalnych kształtach. Unikajmy w pokoju telewizora i innych sprzętów, zakłócających sen. W ostateczności można przedzielić pokój elegancka szafą, lub oddzielić łóżko od reszty wnętrza estetyczną zasłoną, którą z łatwością można zwinąć w dzień.

Drewniane łóżko, pozbawione ostrych krawędzi powinno być ustawione wezgłowiem do ściany, w miejscach nienarażonych na przeciąg. Najlepiej nie na przeciwko drzwi, jeśli mały pokój nie pozwala na takie rozwiązanie oddzielmy je parawanem na czas snu. Nie wieszajmy nad łóżkiem dekoracji, półek i obrazów. Sytuacja ogranicza nas, ale podstawowe reguły z pewnością uda się zachować.

W mieszkaniu powinien panować porządek, ponieważ ład stanowi źródło sukcesu. Dostosowując się do zasad feng shui zadbajmy o odpowiednie oświetlenie w sypialni, które jest głównym nośnikiem życiodajnej energii. Halogeny z możliwością regulacji natężenia, lub nastrojowe świece wprawiają w przyjemną i miłą atmosferę. Dobrze, gdy sypialnia nie będzie pierwszym pomieszczeniem, jakie ujrzymy po wejściu do domu.

Efektywne wnętrze zapewnić może naturalny dywan z bawełny, lub bambusa, pościele i narzuty z delikatnych tkanin, zdobne płótna oraz ceramiczne dodatki bardzo istotne w filozofii chińskiej. Mała przestrzeń daje niezwykłe możliwości aranżacyjne, nie wszystko uda się idealnie pogodzić, jednak dużo błędów związanych z architekturą wnętrza ominiemy szerokim łukiem. Sypialnia musi być przytulnym pomieszczeniem, w którym czujemy się bezpiecznie i komfortowo, więc nie panikujmy, gdy mieszkanie nie pozwala na idealny rozkład mebli, nie wszystkie zamierzenia muszą być zrealizowane.

Share