Sypialnia idealna dla świeżo upieczonych rodziców

Sypialnia idealna dla świeżo upieczonych rodziców

Niejedna rodzina boryka się z problemami związanymi z aranżacją małego mieszkania. Niewielka przestrzeń daje, jednak duże możliwości. Nie mając odpowiednio dużego mieszkania na stworzenie pokoju dla dziecka, większość ludzi decyduje się na połączenie sypialni z zapewnieniem małego kącika, który zagwarantuje spokojny sen maluszka. Czasem pomieszczenie jest większe niżeli by się mogło wydawać. Warto znaleźć kreatywne pomysły dla małych przestrzeni, by w rezultacie powstała przytulna i bezpieczna sypialnia. Brzoskwiniowy kolor ścian i dyskretne oświetlenie znacznie rozświetli wnętrze i zapewni wyciszający nastrój. Odpowiednie ustawienie mebli i dobór dodatków potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Sklepy meblowe posiadają szeroką gamę produktów stworzonych do niewielkich pomieszczeń i gwarantują różnorodne rozwiązania.

Ważnym elementem aranżacji jest ukrycie zbędnych przedmiotów w specjalnych szafach. Do małej sypialni warto wstawić dużą szafę, zabudowującą sporą część ściany. Dodatkowo oszklone lustrem drzwi, optycznie powiększą pokój. Łóżko powinno być ustawione w pewnej odległości od ściany, zapewniając wolne miejsce, w które wkomponować można łóżeczko dziecięce. Metoda ta jest bardzo skuteczna dla matek karmiących. Rodzicom gwarantuje spokojny sen, a niemowlakom poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Na rynku dostępne są specjalne łóżka, łączone z miejscem przeznaczonym do snu dla dziecka. Zestawienie tego typu jest idealnym rozwiązaniem, gdyż znacznie oszczędza pożądaną przestrzeń.

Kolejnym rozwiązaniem jest kupno piętrowego łóżka, w którym górna jego część przeznaczona jest do snu, z kolei dół pozostaje do wykorzystania w inny sposób, w zależności od potrzeb. Wolna powierzchnia może stanowić, miejsce na wstawienie przewijaka, lub wygodnego fotela, przeznaczonego do karmienia,

Mała sypialnia zaprojektowana musi być bardzo kreatywnie, głównym wyznacznikiem w tej sytuacji pozostaje idealne zagospodarowanie przestrzeni. Warto zainwestować w komody, nowoczesne półki i wieszaki, pozwalające na przechowywanie rzeczy, kosmetyków, pościeli czy pieluszek. Dzisiejsze technologie pozwalają na stanowcze i pozytywne zmiany. W wielu sklepach obejrzeć można gotowe propozycje zaprojektowanych sypialni, lub skorzystać z porady doświadczonego projektanta wnętrz. Przedstawione sugestie aranżacyjne mogą być podstawą do stworzenia funkcjonalnego kącika przeznaczonego do snu i wypoczynku. Koordynacja dodatków i nowoczesne rozwiązania potrafią stworzyć perfekcyjną sypialnię, zapierającą dech w piersiach. Najważniejsze by zagospodarować wnętrze, które zapewni możliwość swobody i pełnego komfortu. Nawet mała sypialnia, urządzona za niewielkie pieniądze, może stanowić namiastkę luksusu.

Share