Jaki baldachim do sypialni?

Jaki baldachim do sypialni?

Dla wielu ludzi sypialnia jest najważniejszym pomieszczeniem w całym domu, dlatego jej wystrój musi spełniać najmniejsze oczekiwania domowników. Pomieszczenie przeznaczone do snu, zapewniać musi wypoczynek i regenerację sił. Nie można pozwolić sobie na jakikolwiek dyskomfort. Zachowanie klasy, z odrobiną luksusu jest niezwykle istotne.

Elegancka, przytulna sypialnia powinna uwzględniać baldachim, jako główny element dekoracyjny. Stelaż, rodzaj materiału i kolor należy dopasować do wystroju i charakteru wnętrza. Piękny baldachim potrafi zmienić nawet bardzo skromnie urządzoną sypialnię.

Stelaż jest podstawą do stworzenia gotowej dekoracji łóżka, jest najdroższą i najważniejszą jego częścią. W przypadku drewnianego mebla, konstrukcja powinna być również wykonana z drewna. Jest to najtańsze i najprostsze rozwiązanie, chyba, że surowcem potrzebnym do wyrobu będzie drogie, egzotyczne drzewo. Metalowa, kunsztowna konstrukcja stelaża stanowi proporcjonalnie wyższy koszt. W zależności od preferencji skorzystać można z usług ślusarza, kowala artystycznego, stolarza, lub nabyć gotowy do montażu stelaż. Natomiast jakość materiału jest wyznacznikiem ceny tkaniny, potrzebnej do ukończenia dzieła.

Ważne by materiał delikatnie zwisał, był odporny na gniecenie i umocowany był w sposób umożliwiający szybkie zdjęcie w celu odświeżenia. Tkaniny powinny być w jasnych, pastelowych kolorach, dzięki czemu sypialnia wyda się bardziej przestronna i wyższa.

Propozycją dla klasycznego stylu mogą być metalowe stelaże, do których przymocowane są lekko zwisające zasłonki z przeźroczystego tiulu. Tkanina umocowana na taśmach umożliwia łatwe ich przesuwanie i szybką możliwość wyprania.

Pięknie prezentuje się drewniana konstrukcja zastosowana w sypialni eko, jasne barwy słoneczne, lub klasyczne zielenie materiału, oraz drobnych dodatków wystroju wnętrza, nadają świeżości i blasku. Efektywnie wygląda tkanina tworząca asymetryczny szal, luźno puszczony z jednej strony łóżka.

Styl retro, w którym głównym elementem wystroju wnętrza są białe meble i ciemniejsze kolory ścian, do których idealnie pasuje kunsztownie wykonany metalowy stelaż, okryty białą kołderką, delikatnego materiału.

Wielu ludzi niestety ma ograniczone możliwości twórcze, ze względu na małe sypialnie. Chęć posiadania baldachimu jest tak ogromna, że decydują się na bardziej kreatywne rozwiązania.

W małej sypialni, w której nie ma miejsca na masywny stelaż, konstrukcja może zostać przymocowana do ściany na ramionach, podtrzymujących baldachim. Karnisze, lub drążki zamocowane w suficie, wyposażone w odpowiednie uchwyty świetnie utrzymają fantazyjnie ułożoną zasłonę. Najprostszym rozwiązaniem jest zwykła moskitiera, udekorowana pomysłowo uszytym materiałem.

Baldachimy są dopełnieniem każdej sypialni, niskim kosztem zapewniają luksusowy charakter wnętrza. Nieskomplikowany, prosty wystrój zmienia całe pomieszczenie i odzwierciedla emocje panujące w mieszkaniu.

Share