Jak urządzić sypialnię w stylu eko?

Jak urządzić sypialnię w stylu eko?

Po ciężkim dniu spędzonym w pracy, wielu z nas pragnie odpocząć w zaciszu własnego domu. Hałas i gwar panujący na ulicach jest inspiracją do zaprojektowania mieszkania w stylu ekologicznym.

Najważniejszym miejscem w domu jest pokój gwarantujący odpoczynek, relaks i błogi, spokojny sen. Sypialnia powinna sprawiać neutralne otoczenie, dlatego warto postawić na świetlistą biel ścian, z dodatkami szarości i fioletów, bardzo modnych w tym sezonie. Aranżacja sypialni stanowczo wyklucza dekoracyjne bibeloty, ozdoby mogą delikatnie uwyraźnić wnętrze, jednak muszą być dobrane z gustem i smakiem.

Drewniane ramki, wiklinowe koszyczki, pudełka i walizki stojące na pólkach. Duże wygodne łóżko, komoda, szafki nocne, oraz pakowna szafa z lustrem ustawiona od frontu koniecznie w odcieniu ciemnego dębu. Jeśli zdecydujemy się na drewniane ściany i podłogi, musimy ocieplić sypialnię dopasowanymi, nasyconymi akcentami. Włochaty dywan, futrzane narzuty, kraciaste pledy i poduszki z deseniem skóry zwierzęcej nadadzą wnętrzu przyjemnego dla oka wyglądu. W innym przypadku fototapeta obrazująca las, lub inne naturalne krajobrazy podświetlane kilkoma lampkami, stworzyć może idealną kompozycję upiększającą wnętrze.

Sypialnia musi robić dobre wrażenie, dlatego dużą uwagę zwrócić musimy na dobranie odpowiedniej podłogi, która widoczna jest na pierwszy rzut oka. W stylu eko najlepszym rozwiązaniem pozostaje solidna, neutralna drewniana posadzka. Do ciemnych mebli i niewielkiej sypialni koniecznie w jasnym odcieniu, gdyż optycznie powiększy pomieszczenie. Nowoczesnym rozwiązaniem jest podłoga pokryta deskami i płytkami ceramicznymi, imitującymi drewno, konieczny będzie jednak większy dywan, lub kilka mniejszych dla ocieplenia wnętrza. Puszysty dywan, pasujący do wystroju idealnie prezentuje się na ceramicznej posadzce. Możliwości jest naprawdę wiele, wszystko w zależności od upodobań, ważne, że zaprojektowane z sercem i smakiem.

Niezależnie od wybranego stylu, warto zainwestować w wygodny materac, kołdry, poduszki i pościel, od której zależy jakość snu. Chcąc być blisko natury, z pewnością nie zrezygnujemy z kwiatów. Pamiętać należy, że nie wszystkie rośliny nadają się do sypialni. Z pośród wielu gatunków najlepiej wybrać storczyki, sansewierie, lub skrzydłokwiaty, które pobierają dwutlenek węgla, a nie jak w przypadku innych odmian pochłaniają.

Ostatnim elementem aranżacji jest delikatne oświetlenie wykonane z ekologicznych materiałów, najlepiej z urządzeniem pozwalającym na regulację natężenia światła.

Dyskretne lampki nocne i podświetlona fototapeta wprowadzają w intymny i odprężający nastrój.

Share